21st Congress of Parasitology
PARAZITOLOJI 2021
11-15 October 2021

Degerli Üyelerimiz, Sevgili Meslektaslarimiz,


Türkiye Parazitoloji Dernegi Yönetim Kurulu’nun 26.02.2019 tarihli toplantisinda, alinan karar geregi sizleri, Izmir Çesme’de Grand Hotel Ontur’da 28 Eylül – 3 Ekim 2019 tarihleri arasinda düzenlenecek olan Uluslararasi 21. Parazitoloji Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duymaktayiz.

Bu kongremizde ayrica, 22 Eylül 2018 tarihinde yapilan Olagan Genel Kurulumuzda alinan karar ile degistirilen tüzük maddesi geregince seçimli “Dernek Genel Kurulu” da gerçeklestirilecektir. Genel Kurul ilk toplantisi 23 Eylül 2019 tarihinde yapilacak ve ilk toplantida çogunluk saglanamadigi takdirde ikinci toplanti kongremizin üçüncü günü olan 30 Eylül 2019 tarihinde yapilacaktir.

Kongre yeri ve tarihleri konusunda gecikme, hepimizi bir arada agirlayabilecek, yeterli teknik donanima sahip ve fiyati uygun olan bir otel bulmak için oldukça ugrasmak zorunda kalmamizdan kaynaklanmistir. Eylül 2018 tarihinden beri yaptigimiz çalismalar, en uygun fiyat teklifini veren, yeni yapilmis bir kongre merkezine sahip olan bu otelde karar kilmamizi gerektirmistir.

Bilindigi üzere hem tibbi hem de veteriner hekimlik alaninda yasanan hizli bilimsel gelismeler kendi alanlarinda çalisan bilim insanlarimiz tarafindan takip edilmekte ve bilim alanimizin en önemli etkinligi olan Ulusal Kongrelerimizde bu gelismeler ve yenilikler paylasilmakta, yeni isbirlikleri kurulmaktadir. Bu kapsamda, gerek ülkemizde gerekse yurtdisinda çesitli konular üzerinde çalisan bilim insanlarinin bulusma ortami olan bu toplantida basta genç arkadaslarimiz için olmak üzere birçok firsatin ve yeni proje olanaklarinin bulunabilecegi açiktir.

Bu düsünceler isiginda, BÜTÜN ÜYELERIMIZIN ve diger meslektaslarimizin KATILIMININ Parazitoloji camiasi olarak hepimizin basarilarini arttiracagina inaniyor ve bu sahil ilçemizde sizleri aramizda görmeyi umuyor, bilimsel ve sosyal ortamimiza zenginlik saglayacaginiza inaniyoruz.

Saygilarimizla.

Türkiye Parazitoloji Dernegi
Yönetim Kurulu


© HMR Turizm Kongre Organizasyon Hizmetleri | Tüm Hakları Saklıdır.