Uluslararası 22. Parazitoloji Kongresi
PARAZITOLOJI 2021
11-15 Ekim 2021

DAVET YAZISI


Değerli Üyelerimiz, Sevgili Meslektaşlarımız,

Türkiye Parazitoloji Derneği Yönetim Kurulu’nun 11.06.2021 tarihli ve 2021/3 nolu toplantısında, alınan karar gereği sizleri, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ev sahipliğinde, Üniversite’nin Didim Sosyal Tesisleri Kültür ve Kongre Merkezi’nde yüz yüze katılımla 11-15 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan Uluslararası 22. Parazitoloji Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duymaktayız.

Kongre yeri ve tarihleri konusunda gecikme, hepimizin bildiği üzere pandemi koşulları ve kısıtlamaları nedeniyle olmuştur. Yönetim Kurulu toplantılarımızda tam olarak önümüzü göremediğimiz için uzun zamandır bu konu tartışılmaktaydı. Pandeminin ülkemizdeki seyrinin iyileşmesi, yaptığımız anket sonuçlarının bizim düşüncelerimizle paralel olması ve Rektör Hocamız Sayın Prof. Dr. Osman Selçuk ALDEMİR oldukça önemli desteğini bizzat belirtmesi ve diğer birçok camiada olduğu gibi bilim alanımızdaki insanların bir araya gelme isteğinin sıkça dillendirilmesi nedenleriyle yüz yüze yapılmasına karar verilmiştir.

Bilindiği üzere hem tıbbi hem de veteriner hekimlik alanında yaşanan hızlı bilimsel gelişmeler kendi alanlarında çalışan bilim insanlarımız tarafından takip edilmekte ve bilim alanımızın en önemli etkinliği olan Ulusal Kongrelerimizde bu gelişmeler ve yenilikler paylaşılmakta, yeni bilimsel iş birlikleri kurulmaktadır. Bu kapsamda gerek ülkemizde gerekse yurtdışında çeşitli konular üzerinde çalışan bilim insanlarının buluşma ortamı olan bu toplantıda başta genç arkadaşlarımız için olmak üzere birçok fırsatın ve yeni proje olanaklarının bulunabileceği açıktır.

Bu kongremiz sırasında ayrıca, seçimli “Dernek Genel Kurulu” da gerçekleştirileceğini de belirtmek isteriz. Genel Kurul ilk toplantısı 5 Ekim 2021 tarihinde yapılacak ve ilk toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı kongremizin ikinci günü olan 12 Ekim 2021 tarihinde yapılacaktır. 

Bu düşünceler ışığında, BÜTÜN ÜYELERİMİZİN ve diğer meslektaşlarımızın KATILIMININ Parazitoloji camiası olarak hepimizin başarılarını arttıracağına inanıyor ve bu sahil ilçemizde sizleri aramızda görmeyi umuyor, bilimsel ve sosyal ortamımıza zenginlik sağlayacağınıza inanıyoruz.


Sevgi ve Saygılarımızla.Türkiye Parazitoloji Derneği

Yönetim Kurulu


© HMR Turizm Kongre Organizasyon Hizmetleri | Tüm Hakları Saklıdır.