Uluslararasi 22. Parazitoloji Kongresi
PARAZITOLOJI 2021
11-15 Ekim 2021

DAVET YAZISI


Degerli Üyelerimiz, Sevgili Meslektaslarimiz,

Türkiye Parazitoloji Dernegi Yönetim Kurulu’nun 11.06.2021 tarihli ve 2021/3 nolu toplantisinda, alinan karar geregi sizleri, Aydin Adnan Menderes Üniversitesi ev sahipliginde, Üniversite’nin Didim Sosyal Tesisleri Kültür ve Kongre Merkezi’nde yüz yüze katilimla 11-15 Ekim 2021 tarihleri arasinda düzenlenecek olan Uluslararasi 22. Parazitoloji Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duymaktayiz.

Kongre yeri ve tarihleri konusunda gecikme, hepimizin bildigi üzere pandemi kosullari ve kisitlamalari nedeniyle olmustur. Yönetim Kurulu toplantilarimizda tam olarak önümüzü göremedigimiz için uzun zamandir bu konu tartisilmaktaydi. Pandeminin ülkemizdeki seyrinin iyilesmesi, yaptigimiz anket sonuçlarinin bizim düsüncelerimizle paralel olmasi ve Rektör Hocamiz Sayin Prof. Dr. Osman Selçuk ALDEMIR oldukça önemli destegini bizzat belirtmesi ve diger birçok camiada oldugu gibi bilim alanimizdaki insanlarin bir araya gelme isteginin sikça dillendirilmesi nedenleriyle yüz yüze yapilmasina karar verilmistir.

Bilindigi üzere hem tibbi hem de veteriner hekimlik alaninda yasanan hizli bilimsel gelismeler kendi alanlarinda çalisan bilim insanlarimiz tarafindan takip edilmekte ve bilim alanimizin en önemli etkinligi olan Ulusal Kongrelerimizde bu gelismeler ve yenilikler paylasilmakta, yeni bilimsel is birlikleri kurulmaktadir. Bu kapsamda gerek ülkemizde gerekse yurtdisinda çesitli konular üzerinde çalisan bilim insanlarinin bulusma ortami olan bu toplantida basta genç arkadaslarimiz için olmak üzere birçok firsatin ve yeni proje olanaklarinin bulunabilecegi açiktir.

Bu kongremiz sirasinda ayrica, seçimli “Dernek Genel Kurulu” da gerçeklestirilecegini de belirtmek isteriz. Genel Kurul ilk toplantisi 5 Ekim 2021 tarihinde yapilacak ve ilk toplantida çogunluk saglanamadigi takdirde ikinci toplanti kongremizin ikinci günü olan 12 Ekim 2021 tarihinde yapilacaktir. 

Bu düsünceler isiginda, BÜTÜN ÜYELERIMIZIN ve diger meslektaslarimizin KATILIMININ Parazitoloji camiasi olarak hepimizin basarilarini arttiracagina inaniyor ve bu sahil ilçemizde sizleri aramizda görmeyi umuyor, bilimsel ve sosyal ortamimiza zenginlik saglayacaginiza inaniyoruz.


Sevgi ve Saygilarimizla.Türkiye Parazitoloji Dernegi

Yönetim Kurulu


© HMR Turizm Kongre Organizasyon Hizmetleri | Tüm Hakları Saklıdır.